سلام . 
اخیرا در میان دوستانم رواج پیدا کرده که برای یادداشت ها و مقالاتشون از سرویس هایی همچون روال ، ویرگول و نسخه جدید پرشین بلاگ استفاده کنند . اما آیا واقعا این نوع از سرویس ها مناسب هر کاری هستند ؟

برای کسی که برای تجارت و پول درآودن از اینترنت استفاده می کند مهم اینست که مردم کجا هستند اما برای کسی که میخواد براساس افکارش تصمیم بگیره اینطور نیست . 

من هر سه سرویس مذکور رو تست کردم . واقعا بدون هزینه ، زیبا و کارآمد هستند . اما چهار نکته هم وجود دارد 
اول اینکه دیگر مالیکت محتوا برای شما نیست و صاحب سرویس مالک محتوا و یادداشت های شماست . 
دوم اینکه این سرویس ها برای بودن در رتبه اول جستجوی گوگل نیستند و اگر هم باشند برای برند شخصی و شرکتی شما نیست . 

سوم اینکه مطمئن نیستند ،پرشین بلاگ سابقه عجیبی در نابودی اطلاعات کاربرانش داره . و دو سرویس دیگه هم فقط توسط یک گروه کوچک پشتیبانی میشوند ؛ شما مقایسه کنید با شرکت بزرگ بیان ، مالک همین سرویس بلاگ . 

چهارمین نکته که از زبان یکی از دوستان ساکن ایتالیا شنیدم . ایشون فرمودند : « بدترین نوع کافر ، کافر ایرانیه » ؛ فرض کنید شما مقاله ای در باب مضرات گناه نوشتید و در یکی از سرویس های مذکور منتشر کردید ، پایین مقاله شما و فوتر سایت یک دسته از مقالات افراد دیگه هم پروموت و تبلیغ میشه ، درباره خوبی های گناه و بی خدا بودن ! 

من همیشه با شبکه های اجماعی که میون مطالب ما از دیگران هم پیشنهاد بزاره یا کانال کسی دیگه رو پیشنهاد بده برای فالو کردن ، مشکل داشتم و دارم . 

و نکته آخر درباره محدودیت داشتن در ظاهر سایت و بلاگتون . هیچ کنترلی برای تغییر در ظاهر صفحه تون ندارید . ت های کاری اون سرویس ها به راحتی تغییر میکنه و هر زمانی که دلشون خواست برای درآمد زایی و سود کردن جعبه تبلیغات رو میون صفحه شما میزارن 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

امید انقلاب روایت های یک زندگی Amy تاپ 10 سیگما رایانه یادداشت های روزانه من خدا محبت است انسانیت بالاترین دارایی است... فروشگاه بدلیجات پنجره چوبی