پیام رسان ایتا تقریبا از حدود ماه بهمن سال قبل شروع به کار کرده است . من فقط یک بار عضو ایتا شدم و بعد برنامه آن را حذف کردم و احتمالا هیچ وقت از آن استفاده نمیکنم . چند دلیل برای این مسئله می نویسم 

اول : ایتا سنی ندارد. چند پیام رسان دیگر مثل سروش،گپ، آی گپ و بله و بیسفون هر کدام بیش از دو سال در حال فعالیت هستند و با هویت مشخص ، وب سایت مشخص ، برنامه مشخص و . یک بستر رو ساختند . اما ایتا یک بچه چند ماهه است که ممکنه زردی بگیره و بمیره .

دوم : پیام رسان ایتا دولتی است . حوصله پیدا کردن خبرها و لینک های خبرگزاری ها رو ندارم .اما در همون بازه زمانی بهمن و اسفند جستجو کنید متن سخنرانی های وزیران دولت که خبر از انتشار پیام رسانی به فلان ویژگی ها و . سخنان مدیر این پیام رسان و نشون میده پیام رسان ایتا به طرز عجیب و علمی تخیلی به دولت و وزارت ارشاد وابسته است .

نصیحت من به شما اینه که هر برنامه یا شرکتی که ذره ای احساس کردید به مربوطه رو دور بندازید . نه به خاطر مسائل ی . بلکه بخاطر بودجه . هر لحظه ممکنه کل ایتا از بین بره چون هر لحظه مدیر یا وزیری جدید با بخشنامه ای میتونه ایتا رو نابود کنه . 

سوم : ایتا کپی است . 

چند شب قبل یکی در مسجد کنار دوستان نشسته بودیم . مشغول صحبت بودیم که یکی دیگر از بچه ها سر رسید و بحث چرخید به سمت پیام رسان های ایرانی و . خیلی با کلاس موبایلش رو آورد و گفت که تماشا کنید چقدر ایتا خوبه چقدر عین تلگرامه و.

.

خب به این طور آدما چی باید گفت ؟ یعنی کپی کاری در ذهن اینا یک معیار خوبه ؟ واقعا ؟ چطور ممکنه ؟ شرکت ایتا کل کدهای برنامه نویسی تلگرام رو کامل کپی میکنه و رنگ نارنجی میپاشه روی اون . خب این بدرد سرویس بهداشتی میخوره :) 

ما از دوران کودکی یاد گرفیم که کپی بودن خوب نیست بلکه نوآوری خوبه . شما برنامه سروش ، گپ و آی گپ و بیسفون و خصوصا بله رو تماشا کنید ؛ رابط کاربری خیلی شیک و همراه نوآوری و اینکه این برنامه ها از صفر تا صد توسط برنامه نویس های این شرکت ها ساخته شده و خیلی شکیل میتونه بزرگ تر بشه و توسعه پیدا کنه . اما ایتا متاسفانه وابسته به تلگرامه .  

چهارم : ما مخالف رانت و انحصار هستیم .

اگر قرار باشه یک برنامه دولتی باشه و توسط دولت تبلیغ بشه با وحود اینکه سنی نداره و کلی باگ و مشکل ونقص داره و هزاران ایراد و کلی بودجه دولتی و کاملا دقت کنید کاملا بدون برنامه و پلن درآمد زایی ، این پیام رسان بدرد نمیخوره . 

پنجم : این برنامه باگ های زیادی داره . همین امروز از نسخه وب ایتا چک کردم از هرکانالی که فیلم گرفتم ، فیلم مشکل داشت . یعنی ایتا خودکار فیلم هاتون رو خراب میکنه . این برنامه کلی اشکال دیگه هم داره . نظرات مردم پایین برنامه تو کافه بازار رو بخونین و. 

بهرحال تا یه جایی امکان هست با اضافه کردن سخت افزار و . بتونید یه پیام  رسان رو سرپا نگه دارید از یه مرحله به بعد خراب میشه همه چی . 

ششم : این پیام رسان نسخه برای موبایل های شرکت اپل نداره . یعنی سیستم عامل iOS پیام رسان ایتا نداره و. احتمالا هم نمیتونن برای این سیستم عامل ایتا رو منتشر کنن . چون اگر میتونستن تا قبل از این باگ ها و مشکلات اندروید رو حل میکردن یا اینکه تا این 4-5 ماه یه قابلیت جدید ارائه میدادن . اما شما شاهدید که بیسفون پلاس و سروش و گپ و آی گپ و بله ، هر ماه قابلیت های جدید دارن و بروزرسانی و. 

هفتم : مدیران این برنامه حرفه ای نیستن . 

ممکنه به طرز عجیبی تصمیمات عجیب بگیرن و یا کانالی رو حذف کنن و. متاسفانه دایره واژگان ندارم و زبان ناقصم قادر به توضیح بیشتر این موضوع نیست 

هشتم : خدشه به اعتماد عمومی : وقتی این برنامه زیاد تبلیغ بشه و کیفیت نداشته باشه مردم میگن نگاه کن همشون همینن البته با لهجه های مختلفی اینو میگن :) 

نهم : چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی ؟ فرض بر اینکه سی میلیون نفر رفتن تو ایتا . شما نرید اونجا . شما عاقل باشید . 

حالا هر پیام رسان یا نرم افزاری با این ویژگی ها و. 

و من همچنان در تعجب هستم که چرا برخی خبرنگاران و افراد دیگه کانالشون رو فقط به ایتا منتقل کردند و. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Jennifer تجربه از ... واضحات:) Brenda کارکردهای مدیریت رویال بک لینک Matt اینجا قلزم است. آموزش ميکاپ با خدا زندگی زیباست